kobiece piersi w czarnym biustonoszu

8 kształtów piersi – sprawdź jaki masz kształt biustu!

Aby dobrać do swoich piersi odpowiedni biustonosz, bardotkę czy gorset należy wiedzieć jaki ich rodzaj posiadamy. Nie wiedziałaś, że takie istnieją? Zapewne dlatego posiadasz problem z odpowiednim wyborem bielizny. Jeśli nie potrafisz ustalić tego sama, możesz w tym celu udać się do specjalistki.

8 kształtów piersi – sprawdź jaki masz!

1. Smukły kształt piersi

Jest to kształt piersi o małych miseczkach. Same piersi są wąskie na górze, a szersze na dole. Potocznie nazywane gruszką. Najlepszym stanikiem będzie ten, który uniesie nasz biust.

2. Dzwonkowaty kształt piersi

Biust niewiele różni się od tego smukłego. Ma on tendencję do opadania i jest trochę większy. Należy podtrzymywać je zabudowanym stanikiem i zrezygnować z bardotki, ponieważ biust nie będzie się w niej dobrze układał, a piersi prawdopodobnie będą z niej wypadały.

3. Okrągły kształt piersi

Jest to najbardziej pożądany kształt piersi. Podczas wyboru bielizny nie musimy szukać niczego odpowiedniego, ponieważ piersi we wszystkim układają się odpowiednio.

4. Wschodnio – zachodni kształt piersi

Czyż to nie jest dziwny kształt? Kto jest posiadaczem takich piersi? Posiadaczki tego właśnie rodzaju biustu posiadają sutki skierowane w innych kierunkach. Odpowiednio dobrany biustonosz powinien sprawić, że piersi zostaną do siebie zbliżone.

5. Naboczny kształt piersi

Różni się od piersi rodzaju wschodnio – zachodnich, jednak różnica jest niewielka. Ten kształt biustu jest pełniejszy, a przestrzeń między nimi jest znacznie większa.

6. Łezkowy kształt piersi

Kobiece piersi w kształcie łezki są jednymi z pożądanych rodzajów przez kobiety. W górnej części sa mniej zaokrąglone niż na dole. Jeśli chodzi o wybór biustonosza to każda posiadaczka łezek ma wielkie szczęście, ponieważ każdy rodzaj będzie idealny. Prawdziwa szczęściara!

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Makijaż na jesień. Sprawdź jaki podkład wybrać!

7. Asymetryczny kształt piersi

Należy pamiętać, że niezależnie jakie typy piersi posiadamy, nigdy nie są one jednakowe. Zazwyczaj jedna z nich jest trochę mniejsza niż ta druga. Jeśli jednak różnica jest znaczna, można wspomóc się specjalna wkładką.

8. Wisienkowy kształt piersi

Posiadaczka “wisienek” ma bardzo mały biust. Należy jednak zaznaczyć, że określenie “sterczące piersi” w jej przypadku to strzał w dziesiątkę. Odpowiednim stanikiem będzie ten z push – upem. Za jego pomocą może ona powiększyć swoje piersi nawet o kilka rozmiarów.

ksztaltne kobiece piersi

Jaki rodzaj biustonosza dobrać do kształtu piersi?

Bardzo ważne jest, by pamiętać o odpowiednim biustonoszu, który sprawi, że nasze piersi będą wyglądały na pełniejsze. Nie ważne jest, czy mamy spiczaste piersi czy też “obwisłe”, dobra bielizna sprawi, że wszystkie rodzaje piersi będą tymi idealnymi. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania odpowiedniego stanika?

 • Powinien dobrze podtrzymywać biust
 • Koniecznie należy dobrać odpowiedni rozmiar stanika
 • Nie powinien nas uciskać
 • Powinien dobrze przylegać do ciała

Jeśli nie potrafimy same pobrać pomiarów i dobrać odpowiedniego biustonosza biorąc pod uwagę rodzaje biustu to najlepiej zgłosić się w tym celu do profesjonalistki, która zna się na swojej pracy.

nieduze kobiece piersi

Charakter kobiety a rodzaj biustu – jaki ma wpływ?

Niewiele osób wie, że różne rodzaje piersi “mówią” nam także cechach charakteru kobiety.

 • Duże i pełne piersi oznaczają kobiety o silnych charakterach
 • Średnie piersi i te lekko rozstawione posiadają kobiety, które są tajemnicze
 • Średnie piersi i sterczący biust posiadają kobiety, które są naiwne
 • Średnie piersi, które są sterczące i rozstawione posiadają kobiety odważne i kierujące się impulsami
 • Duże piersi posiadają kobiety odważne
 • Spory biust, który skierowany jest wprost posiadają kobiety ceniące spokój i samotność
 • Mały biust z sutkami skierowanymi do dołu posiadają kobiety, które lubią być w centrum zainteresowania
 • Sterczące sutki dają siłę kobiecie
 • Małe i schowane sutki sprawiają, że kobiety są powściągliwe
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Kolor włosów do cery naczynkowej - jaki wybrać?

Kobiecy biust i jego rodzaje są czasem dla kobiety powodem do wstydu, każda z nich chciałaby mieć piersi duże i okrągłe, jednak nie jest im to dane. Nie należy tracić nadziei, obecnie w sklepach z bielizną można kupić wiele rodzajów biustonoszy, które sprawiają, że bardzo się on zmienia i wygląda tak jak tego oczekujemy. Wygląda nie tylko na większy, ale również pełniejszy.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *