kobieta unosi wlosy

Lekka trwała unosząca włosy – na czym polega i jak wygląda zabieg?

Obecnie istnieje wiele metod stylizacji włosów. Możemy z nimi robić co tylko chcemy, możemy je prostować, kręcić, przedłużać czy skracać. Na topie znajduje się lekka trwała, która ma na celu unoszenie włosów. Na czym polega taka trwała? Jak ją wykonać? Czy każdy może się na nią zdecydować?  jedno jest pewne, trwała podnosząca włosy u nasady sprawi, że nasza fryzura nabierze całkiem innego charakteru.

Lekka trwała unosząca włosy – przebieg zabiegu

Lekka trwała ma na celu podniesienie włosów u nasady dodając im objętości. Zabieg ten sprawia również, że rozczesywanie włosów jest o wiele prostsze, jeśli więc posiadasz problem z cienkimi włosami, opadającymi lub przetłuszczającymi się to jest to zabieg właśnie dla ciebie. Ile trwa zabieg? Około 2 godzin, a co najważniejsze jest mniej szkodliwy niż zwykła ondulacja.

Dobrze wykonana trwała ondulacja pozwoli nam cieszyć się lokami, sprężynami czy falami. Jeśli jednak zostanie ona źle wykonana to najprawdopodobniej nasze włosy zostaną zniszczone do tego stopnia, że konieczne będzie ścięcie ich na krótko. Nie ma możliwości by specjalne kosmetyki odbudowały strukturę włosa, trzeba będzie czekać, aż te odrosną. Trwała podnosząca włosy powinna zostać wykonana przez sprawdzony i polecany salon fryzjerski.

Lekka trwała unosząca włosy w 8 krokach

  1. Fryzjer nakłada na włosy wałki
  2. Końcówki włosów zostają zabezpieczone kawałkami folii
  3. Włosy należy spryskać specjalnym płynem
  4. Pozostawiamy włosy na około 20 minut
  5. Fryzjerka spłukuje włosy
  6. Fryzjerka nakłada na włosy substancje odżywcze
  7. Włosy zostają utrwalone płynem
  8. Na włosy nakładana jest odżywka

kobieta dotyka swoich wlosow

Rodzaje trwałej ondulacji z których możesz zrobić lekką trwałą na włosy

Kobiety o prostych włosach marzą o falach, lokach i sprężynkach. Niestety często wykonany w domu zabieg przez nie same nie utrzymuje się zbyt długo i żadne kosmetyki stylizacyjne nie są w stanie utrzymać efektu. Nie należy się tym zbytnio przejmować, ponieważ w salonie fryzjerskim możemy uzyskać długotrwały i oczekiwany efekt. Do wyboru mam kilka rodzajów trwałej ondulacji:

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Pierwsze kroki z witaminą C w pielęgnacji – zobacz na co zwrócić uwagę!

1. Ondulacja zasadowa

Inaczej zwana alkaiczna, jest to metoda przeznaczona dla kobiet, które posiadają zdrowe włosy. Jeśli natomiast włosy poddawane były chemicznym zabiegom, jak na przykład rozjaśnianie to niestety nie jest to metoda dla ciebie. Efekt takiej ondulacji utrzymuje się nawet 10 miesięcy.

2. Ondulacja dwufazowa

Jest to odpowiednia metoda dla kobiet, które poddawały się już zabiegom ondulacji. Polega ona na nałożeniu jednego preparatu, słabszego na całej długości włosów i silniejszego u nasady włosów.

3. Ondulacja kwaśna

Utrzymuje się około 3 miesiące. Jest ona przeznaczona dla kobiet, które są posiadaczkami słabszych i bardziej zniszczonych włosów. Jest to idealna trwała na cienkie włosy.

4. Ondulacja ziołowa

Wykonuje się ją preparatami ziołowymi, dlatego jest ona całkowicie bezpieczna, zwłaszcza dla włosów już zniszczonych. Zapewniają im one również nawilżenie i odżywienie. Efekt nie jest zbyt długotrwały, ponieważ utrzymuje się jedynie przez 3 miesiące. Trwała podnosząca włosy jak się okazuje nie musi niszczyć naszych włosów.

5. Ondulacja biotrwała

Jest to bardzo skuteczna metoda, jeśli kobieta chce uzyskać tak zwany “gruboskręt”. Zabieg wykonywany jest kosmetykami naturalnego pochodzenia, nie niszczącymi struktury włosa.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *