kobieta-kladzie-ogorki-na-oczach

4 zasady pielęgnacji skóry pod oczami

Oczy są postrzegane na tle innych części twarzy. Dlatego by uzyskać harmonijny efekt odmłodzenia, musimy ten obszar potraktować jako część kompleksowej terapii anti-aging. Tym bardziej że ze względu na swoją cienką strukturę i słabo natłuszczona skóra wokół oczu starzeje się wyjątkowo szybko. Warto zatem bardzo o nią dbać. Jak to robić skutecznie? Poznajmy 4 zasady odpowiedniej pielęgnacji.

Ochrona przeciw promieniowaniu UV – dlaczego jest tak ważna?

Nakładanie filtru UV z samego rana to bardzo ważny krok chroniący skórę przed fotostarzeniem. Zawsze pamiętaj, aby SPF nakładać również na powieki górne i dolne. Jeśli masz wrażliwe oczy i kosmetyki fotoochronne Cię uczulają, to pamiętaj, że można kupić okulary z powłoką anty UV oraz HEV, co skutecznie chroni nawet nie samą skórę, ale przede wszystkim oko. Warto wiedzieć, żeby naturalny krem pod oczy nakładać przed nałożeniem kremu z filtrem.

Dokładny demakijaż – jak go robić w należyty sposób?

Pielęgnacja może być bardzo rozbudowana, ale gdy nie wykonamy podstawowego demakijażu, może być problem z osiągnięciem pożądanych efektów. Nie można nakładać kremu, gdy pod okiem widnieje elementy niedomytego eyelinera, czy grudki tuszu. Budowa powieki i rzęs jest bardzo specyficzna i wymaga odpowiedniej higieny. Tuż pod rzęsami znajdują się specjalne gruczoły łojowe, które występują jedynie w tej okolicy. Gruczoły te mogą doznać stanu zapalnego, podobnie jak dzieje się na skórze twarzy. Do zalegających resztek kosmetyków przyczepiają się pyły i zanieczyszczenia fizyczne z powietrza, stanowiąc pożywkę dla bakterii oraz nużeńca w postaci stresu oksydacyjnego.

Regularność i prawidłowa pielęgnacja

To najważniejszy czynnik, który warunkuje to, jak okolica oczu będzie wyglądać w bliższej oraz dalszej przyszłości. Stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych pod oczy powinno rozpocząć się wraz z rozpoczęciem pielęgnacji twarzy. To mit, że należy dbać o skórę powiek, dopiero gdy skończymy 25 lat i zaczyna nam ubywać kolagenu w skórze. Nie tylko gęstość i napięcie skóry zdradza jej wiek – sieć zmarszczek pojawia się w tym miejscu, gdy zaniedbamy nawilżenie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Zdrowe, ale kaloryczne. Na jakie gatunki owoców należy uważać na diecie odchudzającej?

Zabiegi profesjonalne – czy warto?

Pewne problemy nie rozwiążą się jedynie za pomocą kosmetyków. Fizjologiczne zasinienia wynikające z budowy oka nie znikną pod wpływem specyfików. Nie uda się też wyeliminować opadającej powieki, wklepując w nią składniki aktywne. Z pewnymi bolączkami lepiej udać się do profesjonalisty, który zastosuje iniekcje, mikronakłuwanie czy inne bardziej inwazyjne metody wykazujące dużą skuteczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *