przyjaciolki

Jak znaleźć przyjaciół? 20 sposobów, które ci w tym pomogą

Każdy człowiek potrzebuje przyjaciół, czasem jednak zdarza się, że musimy szukać ich całe życie, zawłaszcza, jeśli chodzi o tych prawdziwych. Dzięki nim czujemy się bezpieczniej, mamy komu się zwierzyć, kogo poradzić. Możemy być pewni, że będą nas oni wspierali na dobre i na złe. Oczywiście przez całe swoje życie nie jednokrotnie poznajemy prawdziwych przyjaciół, jednak przestają nimi być po kilku latach. Zdarzają się jednak przypadki, że przetrwały do końca życia.

Poszukiwania przyjaciół nie są łatwe

Już jako małe dzieci znajdujemy w gronie swoich kolegów i koleżanek dzieci, które stają się naszymi przyjaciółmi. Bardzo chętnie spędzamy z nimi czas, powierzamy sobie wspólne, dziecięce tajemnice. Niestety takie dziecięce przyjaźnie szybko się kończą. Kolejne natomiast pojawiają się średnio co 5 lat. Czy jest szansa na to, by poznać przyjaciela, który zostanie z nami do końca życia? Jak znaleźć przyjaciół? Pamiętaj, że każdy wiek jest odpowiedni, nie zamykaj się na nowe znajomości.

20 sposobów na znalezienie przyjaciół – kieruj się nimi, a uda Ci się!

Mimo, że wielu osobom wydaje się, że znalezienie prawdziwych przyjaciół jest jakby nie możliwe, wcale tak nie jest. Jak znaleźć znajomych? Przede wszystkim konieczne jest otwarcie się na innych ludzi i nowe znajomości. Zapoznaj się z 20 wskazówkami, które umożliwią ci znalezienie przyjaciół.

1. Otwórz się na nowe znajomości

Aby móc znaleźć przyjaciół musimy poznawać nowych ludzi. Wydawać by się mogło, że nie jest to zbyt skomplikowane, jednak problem pojawia się, gdy jesteśmy zbyt nieśmiali. Jest na to rada! Możemy skorzystać z pomocy kogoś bliskiego, kto ma więcej odwagi niż my sami. Dzięki niemu będziesz czuł się pewniejszy siebie.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  105 najpiękniejszych cytatów o mamie i macierzyństwie

2. Inicjuj kontakt

Nie możesz czekać w nieskończoność aż to ciebie ktoś zaczepi. Staraj się zrobić pierwszy krok, by nie zaprzepaścić żadnej okazji poznania kogoś ciekawego. Jeśli nawet nie zostaniecie przyjaciółmi to nic straconego, przynajmniej nabierzesz doświadczenia!

3. Znajdź zainteresowania

Nic tak nie łączy ludzi jak wspólne zainteresowania. Jest to doskonały sposób na poznawanie nowych ludzi i spędzanie z nim wspólnego czasu. Okazuje się, że bardzo wiele osób inicjuje rozmowy na czatach tematycznych, na których okazują sobie wzajemne wsparcie.

4. Stare kontakty

Bardzo dobrym sposobem na to jak znaleźć przyjaciół jest odnowienie starych kontaktów i znajomości. Obecnie jest to bardzo łatwe, ponieważ możemy zrobić to za pomocą mediów społecznościowych. Być może okaże się, że spotkanie klasowe będzie strzałem w dziesiątkę, zorganizuj je!

5. Zostań wolontariuszem

To właśnie za pomocą pracy w wolontariacie możemy poznać ogromną ilość nowych ludzi. Nie tylko współpracowników, ale również podopiecznych, którzy mogą okazać się z czasem prawdziwymi przyjaciółmi.

6. Bądź sobą

Jeśli chcesz poznać nowych znajomych nie staraj się za wszelką cenę przypodobać nowej grupie, świeżo poznanych ludzi. Powinni zaakceptować cię taką jaką jesteś, dlatego najzwyczajniej daj im poznać prawdziwą ciebie, nie udając kogoś innego.

trzy przyjaciolki

7. Słuchaj innych

Jak znaleźć przyjaciół? Przede wszystkim bądź dobrym słuchaczem, jest to bardzo ważne. Pamiętaj o tym, że zasada ta działa w obie strony, jeśli ty jesteś wysłuchany, musisz odwdzięczyć się tym samym.

8. Doceniaj

Aby zyskać prawdziwego przyjaciela musisz pamiętać o docenianiu go. Doceniaj jego starania, gdy cię pociesza i gdy rezygnuje ze swoich planów, by cię wspierać w trudnych chwilach. Nie zapomnij mu o tym powiedzieć.

9. Chwal

Jest to jeden z ważnych elementów przyjaźni. Chwalenie przyjaciela, gdy coś mu się uda, na przykład, gdy dostaje awans sprawi, że będzie wiedział, że jesteś z nim na dobre i na złe.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  150 najpiękniejszych cytatów na rocznicę ślubu i związku

10. Staraj się zrozumieć

Nigdy nie krytykuj swojego przyjaciela. Twoim zadaniem jest go wspierać i pocieszać, najważniejsze jest okazanie mu zrozumienia w różnych aspektach jego życia.

11. Okazuj zainteresowanie

Poświęć mu tyle czasu, by wiedział, że jest dla ciebie bardzo ważny. Niech może liczyć na ciebie w dzień i w nocy.

12. Bądź szczery

Szczerość jest bardzo ważna w każdej relacji, zarówno romantycznej jak i przyjacielskiej. Mów zawsze to co myślisz nie obawiając się, że jeśli będziesz miał inne zdanie niż twój przyjaciel, zostaniesz odrzucony. Nic bardziej mylnego!

13. Nie kłam

Nigdy nie kłam, kłamstwo ma krótkie nogi i gdy wyjdzie na jaw to okaże się, że nie można ci wierzyć, a co za tym idzie również ufać. Bez zaufania niestety nie uda ci się stworzyć dobrej relacji przyjacielskiej.

14. Dbaj o stały kontakt

Najważniejsze jest, aby pielęgnować kontakt ze znajomymi. Regularna wymiana wiadomości, telefony i spotkania są koniecznością, by utrzymać z nimi dobry i przede wszystkim stały kontakt.

15. Nie odwołuj spotkań

Jak znaleźć znajomych? Staraj się za wszelką cenę dopilnować, by nie odwoływać często umówionych wcześniej spotkań, a na pewno nie na ostatnią chwilę. Twoi znajomi, a tym bardziej przyjaciele będą zdenerwowani, gdy za każdym razem będziesz odwoływał umówione spotkanie, najzwyczajniej ich wystawiając.

przyjaciele

16. Uprawiaj sporty

Aktywność fizyczna pozwala nam na poznanie nowych znajomych. Obecnie bardzo dużo ludzi coraz chętniej uczęszcza na siłownię i inne zajęcia sportowe, jeździ rowerem czy biega. Znajdź w takim miejscu kompana do wspólnych ćwiczeń, a na pewno was to do siebie zbliży.

17. Nie ograniczaj się do przedziału wiekowego

Aby poznać prawdziwych przyjaciół, nie powinieneś ograniczać się do ludzi w twoim wieku. Często zdarza się, że prawdziwych przyjaciół znajdziesz w wyższym przedziale wiekowym. Ważne jest jednak, być nigdy nie dał się im wykorzystywać.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nie masz czasu sprzątać? Wynajmij firmę!

18. Bądź zmotywowany

Nigdy się nie poddawaj, jeśli okaże się, że nowo poznane osoby nie są twoimi przyjaciółmi i niema szans na stworzenie prawdziwej, przyjacielskiej relacji, szukaj dalej!

19. Obserwuj nowo poznanych ludzi

Bardzo dobre jest obserwowanie nowo poznanych ludzi i ich zachowania. Dzięki temu szybko zauważysz, że nie jest to towarzystwo dla ciebie i będziesz w stanie się wycofać zanim przysporzy ci to dodatkowych kłopotów.

20. Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi

Nie pozwól na to, by zawładnęła tobą zazdrość. Pamiętaj, że przyjaciel twojego przyjaciela jest twoim przyjacielem. Nie rób niczego, by ich poróżnić.

Znalazłeś przyjaciela? Teraz musisz podtrzymać przyjaźń!

Jeśli już udało ci się znaleźć przyjaciela, zrób wszystko co w twojej mocy, by go nie stracić. Okazuj mu zainteresowanie, zrozumienie i poświęcaj mu dużo czasu, zwłaszcza w momentach, które są dla niego trudne.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *