trojkat seksualny

Trójkąt seksualny – czy warto się zdecydować? Zalety i wady

Zarówno panowie, jak i panie przynajmniej raz w życiu fantazjowali i seksie w trójkącie. Okazuje się jednak, że od myśli do wykonania jest długa droga. Co bardziej zaskakujące podczas spełniania tego typu marzenia w rzeczywistości wygląda całkiem inaczej.  

Trójkąt seksualny – czy łatwo jest znaleźć „chętnych”?

Aby w ogóle doszło do zbliżenia w trójkącie seksualnym, oboje partnerów musi naprawdę tego chcieć. Zdarza się jednak, że mimo chęci w momencie zbliżenia jedno się rozmyśla. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w sytuacji, gdy obca osoba ma dotknąć lub całować naszą drga połówkę, ogarnia nas zazdrość, z którą nie potrafimy sobie poradzić. Oczywiście cel jest taki, by parter był podniecony, jednak w praktyce nie zawsze tak właśnie jest.

Seks w trójkącie ma na celu urozmaicenie pożycia intymnego, jednak należy mieć świadomość tego, że nie jest to rozwiązanie dla każdego, a nawet jeśli chcemy spróbować z czystej ciekawości, to jeden z trójki zainteresowanych może się w każdej chwili wycofać.

Trzecia/ci do trójkąta – wybrać kobietę czy mężczyznę?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od parterów i ich predyspozycji. Oczywiście większa liczba panów widzi w roli trzeciej osoby kobietę, jednak nie zawsze ten pomysł podoba się ich partnerkom, które chcą zaprosić atrakcyjnego pana. Jest to najczęstsza przeszkoda do spełnienia swoich erotycznych fantazji. Przede wszystkim należy pamiętać, że jeśli nie jesteśmy gotowi na wiele kompromisów w życiu codziennym, to niestety taki eksperyment nie jest dla nas.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zrobić dobrego loda? Kompletny przewodnik po robieniu loda

Bardzo często zdarza się, że partnerki, które bardzo kochają swoich parterów, są w stanie się poświęcić i zrobić to tylko dla niego. Absolutnie nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ, jeśli ona sama nie jest do tego pomysłu przekonana, to może przynieść to więcej szkody niż pożytku. Nie należy także namawiać i zmuszać partnera, jeśli en stawia opór c do tego pomysłu.

seks w trojkacie

Trójkąt seksualny – zalety i wady. Jakie są?

Trójkąt seksualny jest urozmaiceniem współżycia, na które decyduje się coraz więcej par. Warto jest jednak mieć świadomość, że jest to zabawa, która w rzeczywistości może wpłynąć na rozpad związku. Dlatego też najbezpieczniej będzie wcześniej szczerze porozmawiać ze swoim parterem i wspólnie zdecydować, czy faktycznie jesteśmy na to gotowi. Jeśli natomiast choćby jeden z nich miał jakiekolwiek wątpliwości, to nie jest to najlepszy pomysł.

Przede wszystkim para powinna być bardzo ze sobą zżyta, bezgranicznie sobie ufać i nie czuć zazdrości. Wiele otwartych związków, które mają już doświadczenie w zaspokajaniu swoich potrzeb przez innego partnera, decyduje się na trójkąt seksualny. Jednak zdarza się, ze świadomość, że nasza druga połówka sypia z kimś innym, jest o wiele znośniejsza niż sam o obserwowanie takiej sytuacji.

Kiedy możecie wejść w trójkąt seksualny będąc w związku? Kilka zasad

Zanim zdecydujemy się na trójkąt seksualny, powinniśmy przede wszystkim szczerze porozmawiać ze swoim parterem. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to nie jest jeszcze koniec. Najważniejsze są ustalenia, zarówno jeśli chodzi o płeć trzeciej osoby, która chcemy zaprosić do naszego łóżka, jak i wszelkie ustalenia dotyczące przebiegu tego spotkania. Ważne jest również to, by się ich trzymać podczas stosunku. Nie należy zapominać również o takich tematach jak antykoncepcja i jakie zachowania będą dla nas zdradą. Wszelkie nieporozumienia w tej kwestii mogą niestety doprowadzić do rozpadu związku.

 • Kiedy trójkąt seksualny jest dla nas?
 1. Gdy oboje naprawdę tego chcemy
 2. Gdy chcemy przeżyć przygodę seksualną
 3. Gdy chcemy urozmaicić nasz seks
 4. Gdy nie odczuwamy zazdrości
 5. Gdy potrafimy ustalić wszystkie zasady i się ich trzymamy
 • Kiedy należy odpuścić sobie trójkąt seksualny?
 1. Gdy chcemy poprzez trójkąt seksualny wzbudzić w partnerze zazdrość
 2. Gdy nie potrafimy ustalić płci trzeciej osoby
 3. Gdy występuje w naszym związku zazdrość
 4. Gdy odczuwamy jakikolwiek dyskomfort
 5. Gdy jesteśmy wstydliwi
 6. Gdy jeden z parterów nie jest pewny czy faktycznie tego chce
 7. Gdy trójkąt traktujemy jako rozwiązanie problemów łóżkowych
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak zrobić dobrą palcówkę? Kobiece rady dla facetów

trojkat

Czy seks analny jest dozwolony w trójkącie?

Panie bardzo często fantazjują o seksie w trójkącie z dwoma panami. Podwójna penetracja jest dla nich podniecająca, dlatego tez seks analny nie jest dla nich żadną przeszkodą. Warto jest jednak zadbać o jak największy komfort partnerki, która decyduje się na stosunek z dwoma mężczyznami, jednym ułatwieniem z wielu będzie stosowanie odpowiednich lubrykantów, podczas seksu analnego, tak by zapewnić jej moc doznań, a nie ból.

Należy również mieć świadomość, że seks w trójkącie jest rozwiązaniem jedynie dla par, u których nie występuje uczucie zazdrości. Widok obcego mężczyzny, który całuje, pięści i uprawia seks z naszą partnerką, może nas przerosnąć i wywołać duże uczucie zazdrości.

Nieudany seks w trójkącie – i co teraz?

Oczywiste jest, że aby doszło do zbliżenia w trójkącie seksualnym, dwoje parterów musi wyrazić na niego chęć i być pewnym swojej decyzji. Absolutnie nie należy podejmować tej gry, jeśli jedno z was najzwyczajniej ma jakiekolwiek obawy. Nienależny również naciskać partnera i a siłę go przekonywać lub – co gorsza – szantażować. Takie wymuszenie na pewno nigdy nie wpłynie dobrze na waszą relację, a wręcz przeciwnie, ponieważ może doprowadzić do jej rozpadu.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

Zobacz wszystkie posty Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *