kobieta z noworodkiem

Niebieskie Pudełko – czym jest i co zawiera? Obecna zawartość

Gdy w życiu rodziców pojawia się dziecko, wszystko się zmienia, całe ich dotychczasowe życie. Starają się oni zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do życia, wybierając przy tym mleko, pieluszki czy kosmetyki do pielęgnacji maluszka. Jest to bardzo wyjątkowy czas, w którym zaczyna tworzyć się między dzieckiem, a jego rodzicami bardzo silna więź. Gdy urodzi się dziecko, każdy rodzic ma możliwość otrzymania tak zwanego Niebieskiego Pudełka. Czym jest i jaka jest jego zawartość?

Przyjście dziecka na świat

Dziewięć miesięcy, zwłaszcza, gdy czeka się na dziecko zdaje się prawdziwą wiecznością. Jest to nie tylko czas badań i wizyt u lekarza, ale również kompletowanie wyprawki.  Rodzice starają się zrobić wszystko, by przygotować się do pojawienia się nowego członka rodziny. Ważne jest również przygotowanie psychiczne i zadbanie o kwestie materialne. Podczas ciąży zaczyna się kompletowanie wyprawki, wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji maleństwa, ubranek, mebli oraz wózków.

Niebieskie pudełko dostaje każda mama po porodzie swojego dziecka. Jest bardzo przydatnym elementem zwłaszcza dla młodych mam, które starają się jak najlepiej przygotować się na przyjście naszego pierwszego dziecka.

Co to jest Niebieskie Pudełko?

jest to paczka, którą otrzymuje mama tylko raz ja, bo narodzone dziecko. W środku najczęściej znajduje się zestaw różnych próbek 3 na przykład mleka czy pampersa, kremów do pupy ilość ulepszeń, które zawierają pociąg informację podczas pielęgnacji noworodka.

Jest to darmowe pudełko, które mamy otrzymują jeszcze w szpitalu, podczas wypisu, pod warunkiem, że placówka współpracuje z Niebieskim Pudełkiem. Jeśli nie jesteś tego pewna, możesz sprawdzić taką informację na stronie internetowej.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Dieta przyszłej mamy - najważniejsze składniki, jakich nie można pominąć

kobieta z malym dzieckiem

Zawartość Niebieskiego Pudełka – co się w nim znajduje?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że cała zawartość Niebieskiego Pudełka jest całkowicie darmowa, niezależnie od tego co się w nim znajduje. Jest ona dopasowana do dziecka, dlatego też może różnić się od tego co dostała w nim inna mama z tej samej sali szpitalnej.

Zawartość Niebieskiego Pudełka od kilku lat raczej się nie zmienia, ponieważ bazuje na tych samych produktach. Oczywiście są to produkty, które są niezbędne podczas pierwszych dni życia noworodka. Niebieskie Pudełko zawiera wiele różnych próbek, dzięki którym rodzice będą mogli poznać produkty i zdecydować, czy są one dla nich odpowiednie. W Niebieskim Pudełku znajdują się na przykład:

 • Pampersy
 • Proszek do prania dla niemowląt
 • Jedzenie, kaszki
 • Próbki mleka modyfikowanego
 • Kosmetyki na odparzenia
 • Nawilżone chusteczki
 • Płyn do kąpieli
 • Termometr do wanny
 • Miseczka, buteleczka, łyżeczka
 • Śliniak
 • Skarpetki

Wszystkie wyżej wymienione produkty przeznaczone są dla noworodka, jednak Niebieskie Pudełko zawiera również te przeznaczone dla mam:

 • Krem na rozstępy
 • Krem do sutków
 • Środki pielęgnacyjne
 • Inne

Dodatkowo oprócz wszystkich tych przedmiotów, w Niebieskim Pudełku znajduje się też ogromna ilość ulotek i książeczek, które zawierają nie tylko informacje o mleku czy kosmetykach pielęgnacyjnych, ale również o żywieniu malucha. Otrzymujemy w nim także wiele różnych rabatów, które możemy wykorzystać podczas zakupów konkretnych produktów. Bardzo ciekawy jest poradnik “Pierwszy Rok Razem”, który jest prawdziwym kompendium wiedzy, potrzebnej w pierwszych 12 miesiącach życia dziecka.

kobieta w domu z noworodkiem

Jak dostać Niebieskie Pudełko?

Niebieskie Pudełko otrzymuje się jeszcze w placówce, w której urodziło się wasze dziecko. Jeśli jednak tak się nie stało to możecie wypełnić na stronie internetowej formularz rejestracyjny, dzięki któremu będzie mogli skorzystać z tego programu.

Podczas, gdy pudełko wręczane jest ci jeszcze w szpitalu, wypełniasz specjalny dokument, w którym zawarte są wszystkie potrzebne informacje. Dzięki temu co 2 – 3 miesiące będziesz otrzymywała pakiet i tak aż do ukończenia 2 roku życia, dzięki czemu będziesz mogła odpowiednio dbać o swoje dziecko, ucząc się przy tym coraz nowszych i ciekawszych rzeczy, zapewniając maluchowi to co najlepsze.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *