szczoteczka sonicznaa

Szczoteczka soniczna – 5 powodów, dla których musisz ją kupić

Szczoteczka soniczna zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, lecz wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych. Tego typu urządzenia charakteryzują się nie tylko skutecznym, ale również bezpiecznym działaniem. Poznaj 5 powodów, dla których warto kupić szczoteczkę soniczną.

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które znane jest ze swojego nie tylko skutecznego, ale również w pełni bezpiecznego działania. Zawdzięcza to m.in. falom dźwiękowym, dzięki którym główka czyszcząca wytwarza drgania soniczne. Wówczas dochodzi do zjawiska mieszania się cząsteczek wody, śliny i pasty do zębów, w wyniku czego powstają mikropęcherzyki, które rozchodzą się po całej jamie ustnej i skutecznie oczyszczają ją z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych. Ponadto wspomniane wcześniej drgania docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają osadów
w sposób mechaniczny.

Skuteczne i bezpieczne działanie szczoteczki sonicznej

Choć prędkość pracy w szczoteczkach sonicznych może wynosić aż 96 000 ruchów na minutę pracy, to ich działanie dla szkliwa zębowego oraz dziąseł jest bardzo delikatne. W wielu modelach obecne są specjalne tryby pracy do oczyszczania zębów nadwrażliwych lub też do masażu dziąseł, który wzmacnia je i poprawia ich ukrwienie. Warto dodać, że szczoteczki soniczne przystosowane są do wykonywania ruchów wymiatających, które przez wielu specjalistów uważane są za najbezpieczniejsze dla jamy ustnej.

Bardzo wydajna bateria

W szczoteczkach sonicznych znajdują się bardzo wydajne baterie, które pozwalają nawet na dwa lub trzy miesiące pracy bez konieczności podłączania urządzenia do ładowarki! To czyni szczoteczki soniczne przyrządami, które świetnie sprawdzą się poza domem, np. podczas długiej podróży. Wydajna bateria zwiększa także komfort użytkowania, gdyż nie musimy martwić się dostępem do gniazdka elektrycznego.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Oversizowe bluzki do jeansów i modnych żakietów - fasony dla rozmiaru plus size

Kilka trybów pracy do wyboru

Każda szczoteczka soniczna wyposażona jest w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu oraz innej prędkości działania. To duża zaleta, gdyż dzięki temu każda osoba może wybrać tryb odpowiedni dla siebie. Najczęściej występujące to:

 • Clean (do codziennej higieny jamy ustnej) – główka szczoteczki porusza się w nim
  z prędkością do 62 000 ruchów na minutę
 • White (do wybielania zębów) – główka szczoteczki porusza się w nim
  z najwyższą prędkością do 96 000 ruchów na minutę
 • Polish (do polerowania szkliwa) – główka szczoteczki porusza się w nim
  z prędkością do 70 000 ruchów na minutę
 • Sensitive (do zębów wrażliwych) – główka szczoteczki porusza się w nim
  z prędkością do 62 000 ruchów na minutę
 • Gum Care (usuwanie bakterii wraz z masażem dziąseł – główka szczoteczki porusza się w nim z prędkością do 62 000 ruchów na minutę.

Kilka końcówek wymiennych do wyboru

Do zestawów ze szczoteczkami sonicznymi dołączane są końcówki wymienne, które wspomagają pracę poszczególnych trybów. Czym się różnią? Z pewnością przeznaczeniem, które wpływa na ułożenie oraz gęstość włókien w danej końcówce. Najdelikatniejsze stworzone są do oczyszczania dziąseł oraz wrażliwych zębów, a te najtwardsze – do intensywnego szczotkowania oraz wybielania. Najczęściej wytwarzane końcówki wymienne do szczoteczki sonicznej służą do: codziennej pielęgnacji zębów, wybielania, mycia zębów delikatnych, pielęgnacji języka czy też do czyszczenia elementów aparatu ortodontycznego.

Funkcje zwiększające komfort użytkowania

Wspominając o powodach, dla których warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną, nie powinniśmy zapominać o funkcjach zwiększających komfort użytkowania. To np. timery, które pilnują czasu niezbędnego do dokładnego wyczyszczenia zębów. Ponadto często występujące funkcje to czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia, „łatwy start” czy też możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie oraz monitorowania całego procesu mycia zębów. Jeśli chcesz poznać parametry najlepszych szczoteczek sonicznych na rynku warto sprawdzić różne porównania i rankingi szczoteczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *