Ból głowy a niewygodny materac

Ból głowy a niewygodny materac – jak na siebie wpływają?

Ból głowy jest nieprzyjemnym objawem, który może być spowodowany wieloma czynnikami, powstającymi na skutek działania organizmu. W wyniku zmian, procesów chorobowych, narażenia na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych może znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie. Szczególnie nieprzyjemny jest ból głowy, który odczuwamy po przebudzeniu się. Wśród wielu czynników, mogących go wywoływać jest komfort, długość snu oraz niewłaściwie dopasowany materac. Dowiedz się więcej.

Ból głowy po przebudzeniu się – jak sobie z nim radzić?

Ból głowy po przebudzeniu się może być bardzo intensywny. Spowodowany zmieniającym się ciśnieniem atmosferycznym może znacznie obniżyć Twoją produktywność o poranku podobnie jak ból typowo migrenowy, utrudniający codzienne funkcjonowanie. Po przebudzeniu możesz odczuwać ból głowy, spowodowany znaczną ilością toksyn, dostarczonych do organizmu dnia poprzedniego. Jeżeli zdarzyło Ci się wypić zbyt wiele alkoholu, wypalić kilka papierosów i zaniedbać odpowiednie nawodnienie organizmu ból głowy o poranku może być dotkliwy i intensywny. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie dotlenienie, otwierając okno w sypialni. Napij się wody z cytryną, zjedz lekkie śniadanie i wybierz się na spacer.

bol-glowy-po-przebudzeniu-sie-jak-sobie-z-nim-radzic.jpg

Materac, a ból głowy – jaka jest zależność?

Przyczyną objawów, takich jak ból głowy, kręgosłupa lub drętwienie nóg może być niewłaściwie dobrany materac. Nawet jeżeli wybierasz go w dobrym sklepie, posiadającym szeroką gamę produktów różnego typu, jak np. https://sleepinghouse.pl/, możesz nie mieć świadomości swoich indywidualnych potrzeb. Materac, który zachwala Twoja siostra lub brat, niekoniecznie musi być produktem, wpisującym się w Twoje potrzeby. Najważniejszą zasadą przy wyborze materaca jest dopasowanie stopnia twardości jego powierzchni do swojej wagi oraz rozmiaru, odpowiadającego specyfice Twojej sylwetki. Materace piankowe, takie jak z kolekcji Fit4Sleep marki Hilding Anders są nowoczesnymi produktami, wykonanymi z wysokoelastycznych pianek, pozwalających regulować temperaturę ciała i idealnie dopasowujących się do krzywizn ciała podczas wypoczynku. Zwróć uwagę na oznaczenia H1, H2, H3 oraz H4 oraz na nacięcia pianki, zapewniające siedem stref komfortowego podparcia ciała. Zbyt twardy materac może być bezpośrednią przyczyną bólu głowy. Poza materacem dobierz poduszkę, która również wpływa na komfort snu i zapewnia utrzymanie odpowiedniej krzywizny kręgosłupa i w efekcie minimalizację objawów bólowych w wielu odcinkach ciała po przebudzeniu się.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  E-recepta na medyczną marihuanę - jak ją otrzymać?

Jak dobrać materac, by budzić się bez bólu głowy?

Rozmiar materaca i łóżka powinien odpowiadać Twojemu typowi sylwetki oraz wymiarom Twojej sypialni. Najbardziej popularne materace dwuosobowe 160 x 200 cm zapewniają komfort osobom o przeciętnej budowie ciała, jak np. https://sleepinghouse.pl/137-materace-160×200. Dla osób niższych i lżejszych wystarczy materac 140 x 200, dla wyższych i cięższych warto skłonić się ku wyborze materaca 180×200 cm lub 200 x 200 cm. Ważna jest jego twardość, dopasowana do wagi ciała oraz w przypadku par o znacznej różnicy wagowej, wybór produktu, minimalizującego poruszanie się w efekcie ruchu partnera. Zwróć uwagę na jakość zastosowanych materiałów, typ pianki (lub rodzaj i liczba kieszeni w przypadku materaca kieszeniowego), rodzaj i nacięcia lub perforację wkładu, a także typ pokrowca. Kolekcja Fit4Sleep jest odpowiednia zarówno na lato, jak i zimę dzięki możliwości korzystania z materaca obustronnie.

W jaki sposób minimalizować ból głowy po przebudzeniu się?

To, co odczuwamy po przebudzeniu się, jest często wynikiem zachowań sprzed zaśnięcia. Jeżeli przed położeniem się spać doskwiera Ci pragnienie, koniecznie napij się wody. Warto mieć ją obok siebie również w nocy na wypadek przebudzenia się. Przed zaśnięciem unikaj ciężkostrawnych, tłustych posiłków, nadmiaru cukru i składników przetworzonych. Zadbaj o odpowiednią ilość ruchu oraz przewietrz pomieszczenie. W celu minimalizacji bólu głowy o poranku dobierz materac o odpowiednim stopniu twardości, dzięki czemu unikniesz dyskomfortu. Wpłynie on również na eliminację bólu kręgosłupa oraz poprawę efektywności wypoczynku. Wysokiej jakości, naturalne materiały, testowane i certyfikowane nie emitują toksycznych związków chemicznych, które mogą wpływać na ból głowy. Otaczaj się wysokiej jakości materiałami, zwłaszcza ważne jest to przy wyborze pokrowca na materac i pościeli. Jeśli nie chcesz wymieniać materaca zwróć uwagę na toppery. Materace nawierzchniowe mogą zmiękczać lub utwardzać główny materac, dbając o komfort Twojego wypoczynku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Atopowe zapalenie skóry: 5 najważniejszych zasad pielęgnacji skóry atopowej

w-jaki-sposob-minimalizowac-bol-glowy-po-przebudzeniu-sie.jpg

Materiał sponsorowany.

Daria Malczewska

Jestem wolną kobietą, która kocha pisać o naszych sprawach. Witaj na moim blogu!

View all posts by Daria Malczewska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *