kobieta z wisiorkiem na szyi

Czy biżuteria dodaje pewności siebie na co dzień?

Biżuteria z reguły była symbolem bogactwa, statusu społecznego i władzy. Jednak, czy może ona dodawać pewności siebie? Sprawdź, jak przyciągnąć do siebie szczęście z pomocą sentymentalnych naszyjników i nietuzinkowych kolczyków.

Psychologia biżuterii – jak oddziałuje na Ciebie?

Biżuteria to zarówno z perspektywy kobiety, jak i mężczyzny sposób na wyrażanie siebie w rozmaitych sytuacjach. Może ona odzwierciedlać osobowość, przekonania i wartości, które cenimy w swoim życiu. Gdy wybieramy naszyjnik lub bransoletkę dopasowaną do naszego indywidualnego stylu, czujemy się znacznie lepiej i jednocześnie zyskujemy na pewności siebie.

Podobnie wygląda to w przypadku elementów jubilerskich, względem których wiąże nas nić emocjonalna. Może to być niewielka zawieszka przyozdabiająca łańcuszki, otrzymana w prezencie od ukochanej osoby. Taki element wywołuje poczucie bliskości tej osoby, a więc i czujemy się w niej bezpieczniej niezależnie od sytuacji. To wszystko można określić jako efekt placebo. Jednak skoro działa i nie raz pomogło nam to w trudnych chwilach, to warto dalej w to wierzyć i wspierać się wyjątkową biżuterią.

Rodzaje biżuterii w jubilerstwie

Biżuterię można dzielić według rozmaitych kryteriów. Pierwszym takim podziałem będzie ten pod względem miejsca przeznaczenia. Wyróżniamy zatem naszyjniki, kolczyki, pierścionki, bransoletki na ręce czy kostki, spinki oraz tiary. Każdy z tych elementów ma za zadanie podkreślenie określonej części ciała. Oczywiście możemy je ze sobą łączyć w całe komplety, aby jeszcze mocniej podbijać naturalne piękno oraz wyjątkowość kreacji. Tworzenie kompletów biżuteryjnych to także sposób na podniesienie swojej pewności siebie. Wybieraj zatem elementy do siebie pasujące i tworzące spójną całość, która odzwierciedla Twój styl.

Druga możliwa kategoria wynika z sytuacji, na którą zakładamy daną biżuterię. Na pierwszy plan wychodzą modele idealne do codziennych outfitów. Zazwyczaj są to delikatne naszyjniki czy pierścionki, które nie będą przeszkadzały w wykonywaniu obowiązków.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Jak pielęgnować i czyścić srebrną biżuterię?

Kolejną grupą jest natomiast biżuteria ślubna. Jak sama nazwa wskazuje, założymy ją szczególnie na to jedyne w naszym życiu wydarzenie.

Do kolejnej grupy zaliczymy biżuterię ozdobną, wyróżniającą się wielkimi kamieniami oraz przyciągającymi uwagę broszkami. To idealny wybór na galę czy bankiet, gdzie chcesz zachwycić wszystkich zgromadzonych.

Do ostatniej części przydzielić należy biżuterię sentymentalną, niosącą ze sobą niezwykły bagaż emocjonalny. Religijne krzyże czy czterolistne koniczynki na szczęście – do Ciebie należy wybór.

Jak nosić biżuterię na co dzień?

Biżuteria na co dzień to wyjątkowy element garderoby, który ma pomóc Ci przejść przez najważniejsze wydarzenia w pełni sił i stylu. Dobierz zatem łańcuszek i kolczyki dopasowane do Twojego indywidualnego gustu. Zadbaj o to, aby akcesoria były wykonane z podobnych materiałów. Przykładowo – łącz różowe złoto z różowym złotem, a srebro ze srebrem. Czasem możesz się pokusić o kombinację różnych materiałów, jednak trzeba uważać, aby nie przesadzić. Eksperymentuj z biżuterią codzienną i ciesz się nią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *