jak-dziala-laser-do-depilacji-wyjasniamy

Jak działa laser do depilacji? Wyjaśniamy

Depilacja zbędnego owłosienia to w dzisiejszych czasach często wykonywany zabieg. Istnieje wiele technik depilacji, które można wykorzystać by pozbyć się niechcianych włosków. Jednym z najskuteczniejszych na rynku, będąc doskonałą alternatywą tradycyjnej depilacji maszynką, woskiem lub golarką jest depilacja laserowa. W artykule tym dowiesz się jak wygląda zabieg trwałego usuwania owłosienia. Dzięki temu poznasz jego zalety i być może zdecydujesz, że warto z niego skorzystać.

Depilacja laserowa – czym jest i jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa Warszawa, fachowo zwana epilacją, to jeden z rodzajów depilacji, polegający na pozbyciu się niechcianych włosków z danego obszaru ciała za pomocą urządzenia emitującego wiązki lasera. Jest to bezinwazyjny zabieg estetyczny, który daje trwałe efekty. Zabieg poprzedza konsultacja ze specjalistą, w trakcie którego oceni on stan skóry i wykryje ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Podczas zabiegu laser kierowany jest na skórę, w miejsce, w którym występuje niechciane owłosienie. Całość trwa około 10-45 minut, w zależności od wielkości konkretnego obszaru. W czasie zabiegu można odczuwać lekkie pieczenie skóry, ale ogólnie zabieg jest bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie i obrzęk skóry. Objawy te ustępują po kilku godzinach. Przez dwa tygodnie po epilacji należy unikać solarium i opalania się.

Laser do depilacji jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Pacjenci często widzą trwałe rezultaty już po pierwszym zabiegu, ale aby uzyskać trwałe rezultaty, zaleca się wykonanie co najmniej 4-6 zabiegów.

Działanie lasera do depilacji

Laser do depilacji to jeden z najskuteczniejszych sposobów, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Zabieg polega na wykorzystaniu lasera, który emituje światło o wysokiej mocy, uszkadzające mieszki włosowe i w konsekwencji powodujące ich trwałe usunięcie. Laser wykorzystywany jest do usuwania owłosienia z różnych części ciała, w tym twarzy, szyi, dekoltu, pleców, ramion, rąk, brzucha, nóg i bikini. Zabieg może być wykonany na skórze każdego koloru, ale najlepiej sprawdza się u osób o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Nie masz czasu sprzątać? Wynajmij firmę!

Laser do depilacji działa poprzez wybiórcze uszkadzanie mieszków włosowych przy pomocy energii świetlnej. Światło lasera przenika do skóry, gdzie jest absorbowane przez melaninę w mieszku włosowym. W wyniku absorpcji energii, mieszek włosowy jest uszkadzany, co powoduje jego trwałe usunięcie. Podczas zabiegu laser do depilacji skóra pacjenta jest narażona na dawkę energii świetlnej o wysokiej mocy, która uszkadza mieszki włosowe. Zanim zostanie podana dawka energii, skóra musi zostać przygotowana poprzez zastosowanie ochronnego kremu lub żelu. Takie działanie pozwala także na lepszą absorpcję światła lasera przez mieszki włosowe.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest to szybkie, bezbolesne i bezpieczne rozwiązanie dla osób zmagających się z problemem uporczywego owłosienia. To jednak nie jedyne zalety skorzystania z dobrodziejstw współczesnej technologii i lasera do depilacji. Przede wszystkim depilacja laserowa jest bardzo skuteczna. Po kilku zabiegach włosy są całkowicie usuwane, a ich odrastanie znacznie ograniczone. Depilacja laserem jest też szybka i bezbolesna. Zazwyczaj zabieg jest wykonywany w ciągu kilku minut. Ponadto, wyposażone w technologię chłodzenia głowice lasera, minimalizują dyskomfort podczas zabiegu.

Depilacja laserowa jest również bardzo wygodna i po zabiegu można od razu powrócić do codziennych czynności. Ponadto, depilacja laserowa jest bezpieczna. Laser jest wyposażony w systemy kontroli, które zabezpieczają skórę przed uszkodzeniami. Ten rodzaj depilacji jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają skłonność do alergii na depilację woskiem, gdyż laser nie powoduje ryzyka wystąpienia alergii.

Depilacja laserowa jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem, które może być stosowane w celu usuwania niechcianego owłosienia. Nie tylko daje trwałe efekty, ale jest również szybka i bezbolesna. Dlatego też jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod depilacji – to zalety, które z pewnością przekonają do wyboru tego sposobu likwidacji owłosienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *