para oglada film o milosci

Najpiękniejsze filmy o miłości – TOP 75 tytułów

Miłość to jedno z najsilniejszych uczuć, jakie możemy odczuwać. Nic więc dziwnego, że stanowi inspirację dla wielu twórców. Wśród dzieł, które powstały na temat miłości nie brakuje filmów. To produkcje, które warto obejrzeć zarówno samemu, jak i z ukochaną osobą. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najpiękniejszych filmów o miłości. Zapraszamy do lektury oraz zapoznania się z tymi wyjątkowymi produkcjami.

Czym kierowaliśmy się się przy wyborze najpiękniejszych filmów o miłości?

Wybierając filmy, które znajdą się w naszym rankingu uwzględniliśmy wiele czynników. Przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na głębię emocji, jaką przekazują, niezapomniane aktorstwo, wspaniałe dialogi oraz przemyślany scenariusz. Istotne było również oddanie atmosfery miłości, poruszające historie, które wzruszają i angażują widza na każdym poziomie. Wybraliśmy filmy, które nie tylko bawią, ale również skłaniają do refleksji i pozostają w pamięci na długo po zakończeniu seansu.

Najlepsze filmy o miłości  – TOP 75 propozycji

Pora na przedstawienie naszych propozycji!

1. „La La Land”

„La La Land” to współczesna historia o miłości i marzeniach. Ryan Gosling i Emma Stone wcielają się w postacie młodego pianisty i aspirującej aktorki, którzy spotykają się w gorącym Los Angeles. Ta magiczna produkcja, pełna nawiązań do złotej ery Hollywood, zdobyła serca widzów i krytyków na całym świecie.

2. „500 dni miłości”

„500 dni miłości” to nietypowa historia o rozstaniu i miłości. Film opowiada o losach Toma Hansona, który przechodzi przez pełne emocji 500 dni swojego życia. Niebanalna narracja, doskonałe aktorstwo i poruszający scenariusz czynią ten film wyjątkowym i godnym uwagi.

3. „Narzeczony na niby”

„Narzeczony na niby” to polska komedia romantyczna, która zdobyła serca widzów na całym świecie. Historia Piotra, który udaje narzeczonego swojej koleżanki, wciąga nas w wir zabawnych i wzruszających sytuacji. To film, który udowadnia, że polska kinematografia potrafi stworzyć niezapomniane historie o miłości.

4. „Zakochany bez pamięci”

Ten film to historia Henry’ego, który cierpi na rzadką przypadłość utraty pamięci krótkotrwałej. Mimo to, zakochuje się w pięknej Lucy. Każdego dnia musi odzyskiwać uczucia do niej na nowo. Ta pełna humoru i wzruszeń produkcja pokazuje, że miłość potrafi przetrwać nawet najtrudniejsze wyzwania.

5. „Listy do M.”

„Listy do M.” to polska komedia romantyczna, która zdobyła serca widzów na całym świecie. Film opowiada historię kilku osób, które piszą listy do Mikołaja z prośbami i marzeniami związanych z miłością. To barwna opowieść, pełna humoru, wzruszeń i niespodzianek.

6. „Wielki Gatsby”

Adaptacja powieści F. Scotta Fitzgeralda to opowieść o wielkiej miłości, bogactwie i przepychu. W rolach głównych występują Leonardo DiCaprio i Carey Mulligan, którzy wcielają się w postacie Gatsby’ego i Daisy. Ta produkcja wspaniale oddaje ducha epoki i pokazuje, jak wielka miłość może zmienić życie.

7. „Before Sunrise”

Ten film to prawdziwy klejnot wśród romantycznych produkcji. Opowiada historię Jessego i Celine, którzy spotykają się przypadkowo w pociągu i decydują spędzić razem jeden wieczór w Wiedniu. Ta subtelna i pełna dialogów produkcja skupia się na rozmowach, które prowadzą główni bohaterowie, i pokazuje, jak miłość może rodzić się w krótkim czasie.

8. „Miłość bez końca”

Ten klasyczny film to historia dwójki nastolatków, których miłość przetrwa wszystko, nawet śmierć. Opowieść o miłości, która jest silniejsza od czasu i przeszkód, porusza i inspiruje do wiary w potęgę prawdziwego uczucia. To film, który na długo pozostaje w sercach widzów.

9. „Duma i uprzedzenie”

Na liście najlepszych filmów o miłości nie może zabraknąć adaptacji klasycznego romansu Jane Austen – „Duma i uprzedzenie”. Opowieść o Bennetach i Darcy’ch to prawdziwa uczta dla miłośników literatury i romantycznych historii. Świetna obsada i wspaniała reżyseria sprawiają, że ten film zasługuje na miejsce w naszym rankingu.

10. „Titanic”

„Titanic” to jedna z najbardziej ikonicznych historii miłosnych w historii kina. Leonardo DiCaprio i Kate Winslet wcielają się w postacie Jacka i Rose, dwóch kochanków, których losy splatają się na pokładzie legendarnego statku. Ta epicka opowieść o miłości, tragedii i poświęceniu porusza serca widzów na całym świecie.

11. „Pod słońcem Toskanii”

Ten film to prawdziwa uczta dla miłośników romantycznych podróży. Historia Franceski, która po rozwodzie postanawia rozpocząć nowe życie we Włoszech, porusza tematykę drugiej szansy w miłości. Piękne widoki Toskanii, fascynujące postaci i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że ten film wciąga i inspiruje do odważnych decyzji.

12. „Bezsenność w Seattle”

Ta klasyczna romantyczna komedia to opowieść o Samie i Annie, którzy przypadkowo spotykają się w radiowym programie. Pomimo że są odległością tysięcy kilometrów, między nimi zaczyna się rodzić specjalne uczucie. Film pokazuje, jak miłość może przewyższać granice czasu i przestrzeni.

13. “Kochaj albo rzuć’

„Kochaj albo rzuć” to polski film z 2003 roku, w reżyserii Sławomira Kryńskiego. Opowiada historię trzech kobiet – matki i dwóch córek – które próbują odnaleźć swoje miejsce w życiu i zrozumieć istotę miłości.

https://www.youtube.com/watch?v=3z1fBVqA3t8

14. “Pamiętnik”

„Pamiętnik” to film z 2004 roku, oparty na powieści autorstwa Nicholas Sparksa. Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Główna bohaterka, Allie Hamilton, jest młodą kobietą zamożnej rodziny, która zakochuje się w ubogim chłopaku o imieniu Noah Calhoun. Mimo różnic społecznych i sprzeciwu jej rodziców, para decyduje się być razem. Jednak losy sprawiają, że zostają rozdzieleni.

15. „50 twarzy Greya”

„50 twarzy Greya” to film oparty na bestsellerowej powieści E.L. James. Opowiada on historię Anastasii Steele, młodej studentki literatury, która spotyka tajemniczego miliardera Christiana Greya. Christian proponuje Anie niekonwencjonalną relację, w której dominuje sadomasochizm. Ana, początkowo zdezorientowana i przerażona, decyduje się na wejście w ten świat pełen zmysłowych doznań.

16. “Zmierzch”

„Zmierzch” to film z 2008 roku, będący adaptacją pierwszej części serii powieści autorstwa Stephenie Meyer. Opowiada on historię miłosnego trójkąta między Bellą Swan, przeciętną nastolatką, Edwardem Cullenem, tajemniczym wampirem, i Jacobem Blackiem, wilkołakiem.

17. „Tamte dni, tamte noce”

„Tamte dni, tamte noce” to film z 2017 roku, oparty na powieści autorstwa André Acimana. Akcja filmu rozgrywa się na włoskiej Riwierze w latach 80. Głównym bohaterem jest Elio, siedemnastoletni chłopak, który spędza wakacje w willi swoich rodziców. Jego rutynowe letnie dni zostają skomplikowane, gdy do miasteczka przyjeżdża Oliver, student pracujący jako asystent ojca Eliota.

18. „Narodziny gwiazdy”

„Narodziny gwiazdy” to film z 2018 roku, który jest reżyserskim debiutem Bradleya Coopera. Opowiada on historię młodej piosenkarki Ally, granej przez Lady Gagę, i znanego muzyka rockowego o imieniu Jack Maine, którego wciela się sam Bradley Cooper.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Samoakceptacja i samoocena w życiu kobiety: klucz do szczęścia i spełnienia

19. „Wiek Adaline”

„Wiek Adaline” to film o wieczności, miłości i trudnościach, jakie niesie ze sobą wieczna młodość. Przedstawia  temat samotności, tęsknoty za normalnym życiem i trudnością utrzymywania związku z innymi w obliczu własnej nieśmiertelności. Film łączy w sobie elementy romansu, dramatu i fantastyki, tworząc historię pełną emocji i refleksji na temat czasu i miłości.

20. „Planeta Singli”

„Planeta Singli” to film pełen humoru, romantyzmu i zabawnych sytuacji. Przedstawia on współczesne problemy singli, poszukiwanie miłości i trudności związane z budowaniem trwałych relacji. Film zdobył dużą popularność wśród widzów i stał się jednym z największych polskich sukcesów komediowych ostatnich lat.

21. „Czas na miłość”

„Czas na miłość” to film z 2013 roku, w reżyserii Richarda Curtisa. Jest to romantyczna komedia, która opowiada historię różnych bohaterów, których drogi krzyżują się w miasteczku w Wielkiej Brytanii w okresie przedświątecznym.

22. „Ostatnia piosenka”

„Ostatnia piosenka” to film z 2010 roku, oparty na powieści autorstwa Nicholas Sparksa. Opowiada on historię siedemnastoletniej Ronnie Miller, która spędza letnie wakacje u swojego ojca w małym nadmorskim miasteczku. Ronnie jest buntowniczką, która nie akceptuje rozwodu rodziców i jest pełna gniewu i złości.

23. “Zanim się rozstaniemy”

„Zanim się rozstaniemy” to film o miłości, akceptacji, przełamywaniu barier i czerpaniu radości z życia. Przedstawia on trudne tematy związane z niepełnosprawnością, wyborami życiowymi i znaczeniem empatii. Film porusza emocje, wzbudzając zarówno śmiech, jak i łzy, i zostawia widza z refleksją na temat wartości życia i miłości.

24. „P.S. Kocham Cię”

„P.S. Kocham Cię” to film z 2007 roku, oparty na powieści Cecelii Ahern. Opowiada on historię Holly Kennedy, młodej kobiety, która niedawno straciła swojego ukochanego męża, Gerry’ego, z powodu choroby. Jednak po jego śmierci otrzymuje serię listów, które Gerry zostawił przed śmiercią, aby pomóc Holly odnaleźć sens i radość w życiu.

25. „Dzień Dobry, Kocham Cię”

„Dzień Dobry, Kocham Cię” to film z 2010 roku, oparty na powieści autorstwa David Nicholls. Opowiada on historię Emmy i Dextera, którzy spotykają się na swoim ostatnim dniu studiów w 1988 roku. Chociaż są zupełnymi przeciwieństwami – ona jest ambitną i odpowiedzialną, a on towarzyskim i nieodpowiedzialnym łamaczem serc – nawiązują silną przyjaźń.

26. „Dirty Dancing”

„Dirty Dancing” to film z 1987 roku, który przenosi nas w lata 60. XX wieku. Akcja filmu rozgrywa się w letnim ośrodku wakacyjnym Kellerman’s, gdzie osiemnastoletnia dziewczyna o imieniu Baby spotyka przystojnego instruktora tańca o imieniu Johnny. Wkrótce staje się uczennicą Johnny’ego i razem tworzą niezapomniany duet na parkiecie.

27. „Uwierz w ducha”

„Uwierz w ducha” to film z 1990 roku, w reżyserii Jerry’ego Zuckera. Jest to romantyczna komedia fantasy, która opowiada historię Samuela, młodego mężczyzny, który ginie tragicznie w wyniku napadu. Jednak jego duch nie opuszcza świata żywych i pozostaje na ziemi, próbując odkryć prawdę o swojej śmierci i chronić swoją ukochaną, Molly.

28. „Słodki listopad”

„Słodki listopad” to film z 2001 roku, w reżyserii Pat’a O’Connora. Opowiada on historię Nelsona Mossa, ambitnego i zatwardziałego biznesmena, którego życie ulega zmianie, gdy spotyka tajemniczą kobietę o imieniu Sara Deever.

29. „Jeden dzień”

„Jeden dzień” to film z 2011 roku, oparty na powieści autorstwa Davida Nichollsa. Opowiada on historię Emmy i Dextera, którzy spotykają się w dniu swojego absolutorium na uniwersytecie. Film śledzi ich życie przez kolejne dwadzieścia lat, zatrzymując się w tym samym dniu – 15 lipca, w każdym roku.

30. „Dla ciebie wszystko”

„Dla ciebie wszystko” to film z 2010 roku, oparty na powieści autorstwa Nicholasa Sparksa. Opowiada on historię dwóch głównych bohaterów – Lany, młodej studentki medycyny, i Willa, bogatego i cynicznego mężczyzny, który po wypadku samochodowym jest sparaliżowany od szyi w dół.

31. „Wciąż ją kocham”

„Wciąż ją kocham” to film z 2010 roku, będący sequelem „Sposób na rekina”. Kontynuuje historię Petera, który stara się odzyskać miłość swojej byłej dziewczyny, Sarah. Po ich bolesnym rozstaniu Peter odkrywa, że nadal jest zakochany w Sarah i postanawia podjąć działania, aby odzyskać jej względy.

32. „Gwiazd naszych wina”

„Gwiazd naszych wina” to film z 2014 roku, oparty na powieści autorstwa Johna Greena. Opowiada on wzruszającą historię dwójki młodych ludzi, Hazel Grace Lancaster i Augusta Watersa, którzy spotykają się na grupie wsparcia dla chorych na raka.

33. „Szkoła uczuć”

„Szkoła uczuć” to film z 2003 roku, w reżyserii Richarda Linklatera. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednego dnia na uniwersytecie w Teksasie w 1980 roku. Film śledzi losy grupy studentów, którzy spotykają się na różnych zajęciach, imprezach i rozmowach.

34. „Papierowe miasta”

„Papierowe miasta” to film z 2015 roku, oparty na powieści autorstwa Johna Greena. Opowiada on historię Quentina Jacobsena, młodego chłopaka, który od lat jest zakochany w swojej sąsiadce, tajemniczej i pełnej energii Margo Roth Spiegelman.

35. „Mój chłopak się żeni”

„Mój chłopak się żeni” to film z 2008 roku, w reżyserii Pauline Chan. Opowiada on historię Vivian Shing, młodej Azjatki, która poznaje przystojnego białego Amerykanina, Geoffreya, i zakochuje się w nim. Film porusza temat różnic kulturowych, tożsamości i walki o miłość.

36. „Zakazany owoc”

Ellen i Jack żyją z sobą od lat. Nie potrafią jednak rozmawiać o tym, co dla nich najważniejsze. Pewnego wieczoru wspominają dawne czasy. Szczególnie dużo uwagi poświęcają pewnemu przyjęciu, w którym uczestniczyły cztery pary. Staje się to okazją do podzielenia się ukrywanymi od dawna obawami.

37. „Vanilla Sky”

„Vanilla Sky” to film z 2001 roku, w reżyserii Alejandra Amenábara. Opowiada on historię Davida Jamesa, bogatego i przystojnego mężczyzny, który po wypadku samochodowym staje się zdeformowany. David zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością i zaczyna żyć w surrealistycznym świecie swoich snów i wyobrażeń.

38. “Moulin Rogue”

„Moulin Rouge” to film z 2001 roku, w reżyserii Baza Luhrmanna. Akcja filmu rozgrywa się w Paryżu, pod koniec XIX wieku, i skupia się na romansie między młodym pisarzem Christianem i gwiazdą kabaretu Moulin Rouge, Satine.

39. “Teoria wszystkiego”

„Teoria wszystkiego” to film z 2014 roku, w reżyserii Jamesa Marsh. Opowiada on prawdziwą historię Stephena Hawkinga, słynnego fizyka teoretycznego, i jego żony Jane Hawking.

Film skupia się na zmaganiach Stephena z postępującą chorobą stwardnienia zanikowego bocznego (ALS) oraz na relacji między nim a Jane. Mimo trudności, para nie poddaje się i walczy o swoje marzenia i miłość.

40. “Zanim się pojawiłeś”

„Zanim się pojawiłeś” to film z 2016 roku, w reżyserii Thea Sharrocka, oparty na bestsellerowej powieści Jojo Moyes. Opowiada on historię Lou Clark, młodej kobiety pracującej jako opiekunka, która zostaje zatrudniona do opieki nad Williem Traynorem, mężczyzną sparaliżowanym po wypadku.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  100 trudnych, ciekawych i śmiesznych pytań do przyjaciółki

41. “Carol”

„Carol” to film z 2015 roku, w reżyserii Todda Haynesa, oparty na powieści Patricii Highsmith. Akcja filmu rozgrywa się w latach 50. XX wieku i skupia się na tajemniczej relacji między Carol Aird, dojrzałą kobietą z bogatej rodziny, a młodą fotografką Therese Belivet.

Carol i Therese zakochują się w sobie, pomimo trudności wynikających z ich różnic społecznych i konwencji tamtej epoki. Ich związek staje się testowany przez otoczenie i walkę o akceptację.

42. “Kocha, lubi, szanuje”

W wieku czterdziestu kilku lat przesadnie poprawny Cal Weaver (Steve Carell) wiedzie idealne życie – ma dobrą pracę,  ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę.

Ale kiedy dowiaduje się, że jego druga połowa, Emily (Julianne Moore), zdradziła go i chce się rozwieść, jego „wymarzone”  życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, w dzisiejszym świecie, w którym królują single, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności.

43. “I że cię nie opuszczę”

Młode małżeństwo bierze udział w zdarzeniu, które na zawsze odmieni ich życie. W jego wyniku Paige traci pamięć, a mąż staje się dla niej obcym mężczyzną. Leo musi sprawić, by żona po raz drugi zakochała się w nim… bez pamięci. Czeka ich druga pierwsza randka i drugi pierwszy pocałunek, więc nie obędzie się bez śmiechu i wzruszeń.

44. “Wichry namiętności”

„Wichry namiętności” to film z 2008 roku, w reżyserii Lasse Hallströma, oparty na powieści Nicholas Sparksa. Akcja filmu rozgrywa się w latach 40. XX wieku i skupia się na burzliwym romansie między młodym żołnierzem Johnem, a piękną i tajemniczą kobietą, Allie.

45. “Tamte dni, tamte noce”

„Tamte dni, tamte noce” to polski film z 2017 roku, w reżyserii Jana Komasy. Opowiada on historię młodego Artura, który wraz ze swoją dziewczyną Martą spędza letnie wakacje na wsi. Tam poznaje młodą i tajemniczą Anię, w której się zakochuje.

46. “Blue Valentine”

„Blue Valentine” to amerykański film z 2010 roku, w reżyserii Dereka Cianfrance’a. Opowiada on o związku między Deanem i Cindy, które są na skraju rozpadu swojego małżeństwa.

Film porusza się między dwiema płaszczyznami czasowymi – ukazuje momenty ich początkowej miłości i romantycznego zauroczenia, ale także obecne problemy i napięcia w ich związku.

47. “Sabrina”

„Sabrina” to amerykański film z 1954 roku, w reżyserii Billy’ego Wildera. Opowiada on historię młodej kobiety o imieniu Sabrina, która jest zakochana w synu bogatej rodziny z którą jej ojciec pracuje.

48. “Love, Rosie”

„Love, Rosie” to romantyczna komedia, która porusza serca widzów. Przedstawia ona historię o nieodłącznej więzi między dwiema osobami, które mimo przeciwności losu zawsze powracają do siebie.

49. “Wieczna miłość”

Wieczna miłość to turecki serial, opowiadający historię miłości Kemala i Nihan – ludzi żyjących w dwóch odmiennych światach. Rodziny zakochanych są przeciwne ich związkowi. Kemal zostaje wysłany do innego miasta, z kolei Nihan staje przed trudnym wyborem. 5 lat później, kiedy Kemal wraca do miasta jako człowiek sukcesu, ich ścieżki znowu się przecinają.

50. “Zupełnie jak miłość”

Olivier będąc na lotnisku w Los Angeles jest świadkiem tego jak pewien mężczyzna oświadcza swojej dziewczynie, że przyda im się przerwa. Od tamtego zdarzenia, czekając na lot ich spojrzenia często się spotykają. Podczas lotu odbywają bliski kontakt w pokładowej toalecie. Emily potraktowała to jako jednorazową przygodę jednak Olivier nie zamierza tak łatwo odpuścić i próbuje przekonać do siebie dziewczynę z samolotu. Emily nie jest do końca przekonana co do związku z Olivierem jednak z czasem zmienia swoje zdanie i postanawia się z nim związać, a dokładnie sześć lat po przygodzie podczas lotu Los Angeles – Nowy York.

51. “Brzydka prawda”

„Brzydka prawda” to amerykańska komedia romantyczna z 2009 roku, w reżyserii Roberta Luketic’a. Film opowiada historię Abby, ambitnej producentki telewizyjnej, i Mika, ekscentrycznego prezentera radiowego, którzy nie mogą się ze sobą dogadać.

Abby jest przekonana, że wie wszystko o miłości i relacjach, podczas gdy Mike wierzy w surową prawdę i brutalną szczerość. Ich drogi krzyżują się, gdy Abby musi współpracować z Mikiem przy prowadzeniu poradnikowego programu telewizyjnego o miłości.

52. “50 pierwszych randek”

„50 pierwszych randek” to amerykańska komedia romantyczna z 2004 roku, w reżyserii Petera Segala. Film opowiada historię Henry’ego Rotha, zadeklarowanego kawalera, który zakochuje się w Lucy, dziewczynie cierpiącej na zespół utraty pamięci krótkotrwałej.

Lucy codziennie budzi się z pamięcią zatrzymaną na przedstawionym dniu w jej życiu. Henry musi więc codziennie zdobywać jej serce na nowo, próbując zapewnić jej romantyczne spotkanie, które stanie się dla niej pierwszą randką. Mimo że Henry musi zmagać się z wieloma trudnościami i niepewnością, nie traci nadziei na to, że pokona ograniczenia pamięci Lucy i zdobędzie jej miłość na stałe.

53. “Ja cię kocham, a ty śpisz”

„Ja cię kocham, a ty śpisz” to polski film z 2018 roku, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Film opowiada historię Marka, młodego mężczyzny, który zakochuje się w Monice, pięknej i tajemniczej dziewczynie.

54. “Deszczowa piosenka”

„Deszczowa piosenka” to film, który porusza serca widzów poprzez wzruszającą historię i piękną muzykę. Przekazuje ważne przesłanie o sile odrodzenia, o tym, że można znaleźć radość i spełnienie nawet w najtrudniejszych momentach życia.

55. “Piękna i bestia”

„Piękna i Bestia” to francuski film fantasy z 2014 roku, który jest adaptacją klasycznej baśni. Film opowiada historię Belle, młodej i pięknej dziewczyny, która zostaje uwięziona w zamku przez Bestię, potwora z przerażającymi kształtami.

56. “Zanim się pojawiłeś”

„Zanim się pojawiłeś” to brytyjski film z 2016 roku, oparty na powieści Jojo Moyes. Film opowiada historię Lou Clark, energicznej i ekstrawaganckiej młodej kobiety, która zostaje zatrudniona jako opiekunka dla Willa Traynora, mężczyzny sparaliżowanego po wypadku.

57. “Co się wydarzyło w Madison County”

„Co się wydarzyło w Madison County” to amerykański film z 1995 roku, oparty na powieści Roberta Jamesa Wallera. Film opowiada historię niezwykłej miłości między Francescą Johnson, domową gospodynią, a Robertem Kincaidem, fotografem podróżującym po Włoszech.

Francesca, żyjąca w małym miasteczku w stanie Iowa, spotyka Roberta, gdy ten przyjeżdża do jej okolicy, aby fotografować most w Madison County. Między nimi rodzi się intensywna i zakazana miłość, która przewraca ich życia do góry nogami. Spędzają kilka dni razem, poznając siebie nawzajem i doświadczając pełni uczuć.

58. “Hot Summer Nights”

„Hot Summer Nights” to amerykański film z 2017 roku, który rozgrywa się w latach 90. XX wieku. Film opowiada historię Daniela Middletona, który spędza wakacje w Cape Cod. Tam poznaje Huntera, miejscowego dilera narkotykowego, i zakochuje się w jego siostrze, McKayli.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Co możesz zrobić, aby odroczyć egzekucję komorniczą?

59. “Rzymskie wakacje”

„Rzymskie wakacje” to amerykańska komedia romantyczna z 1953 roku. Film opowiada historię Anny, skromnej studentki z prowincji, która wyjeżdża do Rzymu na letnie wakacje. Tam przypadkowo spotyka Joe Bradleya, amerykańskiego dziennikarza, który nieświadomie zostaje wciągnięty w przygody Anny.

60. “Lato miłości”

„Lato miłości” to francuski film z 2015 roku, który osadzony jest w atmosferze lata lat 70. XX wieku. Film opowiada historię Delphine, młodej kobiety z prowincji, która porzuca swoje dotychczasowe życie i przenosi się do Paryża, aby tam rozpocząć nową przygodę.

W mieście poznaje Carole, aktywistkę działającą w ruchu feministycznym. Między nimi rodzi się głęboka i namiętna miłość, która staje się centralnym punktem filmu. Delphine i Carole muszą stawić czoła trudnościom związanym z tożsamością, akceptacją społeczną i walką o prawa kobiet.

61. “Nic nie mów”

„Lloyd i Diane są w sobie zakochani, jednak na drodze do ich szczęścia staje ojciec dziewczyny. To poruszająca historia, która ma wiele zwrotów akcji.

62.„Mamma Mia!”

„Mamma Mia!” to brytyjsko-amerykańska komedia muzyczna z 2008 roku, oparta na popularnym musicalu o tej samej nazwie. Film przedstawia historię Sophie, młodej kobiety, która na przeddzień swojego ślubu próbuje odnaleźć swojego prawdziwego ojca.

Aby to zrobić, Sophie zaprasza trzech mężczyzn, którzy mogą być jej ojcem, na grecką wyspę, na której mieszka z matką, Donną. Cała akcja filmu rozgrywa się w atmosferze znanych piosenek zespołu ABBA, które stanowią tło dla zabawnych i emocjonalnych momentów.

63. “Możesz pocałować druhnę”

„Możesz pocałować druhnę” jest filmem, który rozśmiesza i wzrusza jednocześnie. To doskonała propozycja dla miłośników komedii romantycznych, którzy chcą się po prostu dobrze bawić i poczuć nutkę romantyzmu.

64. „West Side Story”

„West Side Story” to amerykański musical z 1961 roku, który przenosi widzów w środek konfliktu dwóch rywalizujących gangów na ulicach Nowego Jorku. Film oparty jest na sztuce teatralnej o tej samej nazwie.

Akcja toczy się w slumsach West Side, gdzie spotykają się dwie grupy: „Jets” – amerykańskich nastolatków, oraz „Sharks” – imigrantów z Portoryko. Wśród nich rodzi się miłość między Tony’m, członkiem „Jets”, a Marią, siostrą przywódcy „Sharks”.

65. „Czas na miłość”

„Czas na miłość” wyróżnia się lekką atmosferą, dowcipem i pozytywnym przesłaniem. Przedstawia relacje między bohaterami w zabawny i jednocześnie prawdziwy sposób, co sprawia, że film jest ciepły i przyjemny dla widza.

66. „Tajemnica Filomeny”

„Tajemnica Filomeny” to film z 2013 roku, który opowiada prawdziwą historię Filomeny Lee, kobiety poszukującej swojego zaginionego syna. Film jest adaptacją książki „Dwadzieścia siedem schodków” autorstwa Martina Sixsmitha.

Fabuła filmu skupia się na Filomenie, która jako młoda dziewczyna trafiła do zakonu i tam urodziła dziecko. Następnie jej syn został jej odebrany i umieszczony w adopcji. Po wielu latach Filomena postanawia odnaleźć swojego syna i razem z dziennikarzem Martinem wyrusza w podróż, aby rozwikłać tajemnicę przeszłości.

67. „Tamte dni, tamte noce”

„Tamte dni, tamte noce” to film, który porusza temat pierwszej miłości i trudności, które napotykają bohaterowie, próbując pogodzić swoje marzenia z ograniczeniami i oczekiwaniami społeczeństwa. Przedstawia również odzwierciedlenie politycznych zmian i niepewności tamtego okresu., tęsknoty i buntu.

68. “Wciąż ją kocham”

„Wciąż ją kocham” to romantyczny film z 2010 roku, który opowiada historię miłości i rozstania między dwojgiem głównych bohaterów. Film przedstawia długotrwały związek Kevina i Christine, którzy po wielu latach wspólnego życia decydują się na rozstanie.

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch równoległych czasach – podczas ich pierwszego spotkania oraz kilka lat później, kiedy para spotyka się przypadkiem i musi zmierzyć się ze swoimi emocjami i niezrealizowanymi marzeniami.

69. “Ostatnia piosenka”

„Ostatnia piosenka” to film pełen wzruszeń, który porusza serca widzów. Przekazuje przesłanie o sile miłości, przebaczenia i szukaniu prawdziwego znaczenia życia.

Film skłania do refleksji nad relacjami rodzinnymi, wartością czasu i znaczeniem miłości w naszym życiu. Przenosi widza w świat emocji i wspomnień, tworząc niezapomniane kino.

70. “Przeminęło z wiatrem”

„Przeminęło z wiatrem” to amerykański film z 1939 roku, oparty na powieści Margaret Mitchell o tym samym tytule. Akcja filmu rozgrywa się w czasach wojny secesyjnej i skupia się na losach głównej bohaterki, Scarlett O’Hary.

Scarlett jest młodą i ambitną kobietą, która pragnie zachować swój majątek i wpływy w trudnych czasach wojny. Film opowiada o jej miłości do dwóch mężczyzn: Ashleya Wilkesa, męża jej kuzynki, oraz Rhett Butlera, który jest bardziej zdecydowany i niezależny.

71. “Pretty Woman”

„Pretty Woman” to popularny amerykański film romantyczny z 1990 roku. Film opowiada historię Vivian Ward, prostytutki z Los Angeles, która spotyka przystojnego i bogatego biznesmena Edwarda Lewisa.

Vivian zostaje wynajęta przez Edwarda na tydzień, aby mu towarzyszyć na różnych spotkaniach i wydarzeniach. W trakcie tego czasu ich relacja stopniowo ewoluuje, a Vivian zyskuje pewność siebie i marzy o lepszym życiu.

72. “Tajemnica Brokeback Mountain”

„Tajemnica Brokeback Mountain” to amerykański film z 2005 roku, oparty na opowiadaniu Annie Proulx o tym samym tytule. Film opowiada historię miłosnej relacji między dwoma mężczyznami, Ennisem Del Mar i Jackiem Twistem, którzy spotykają się na górzystych terenach w Wyoming.

Ennis i Jack, zatrudnieni jako pasterze, spędzają lato razem, odkrywając swoje uczucia i zacieśniając więź. Jednak ich związek jest skomplikowany, z uwagi na konserwatywne społeczne normy i własne obawy o akceptację.

73. “Przed wschodem słońca”

„Przed wschodem słońca” to romantyczny film z 1995 roku, który opowiada historię spotkania dwóch obcych sobie osób podczas jednej nocy w Wiedniu. Jesse, Amerykanin podróżujący po Europie, i Celine, Francuzka studiująca w Paryżu, przypadkowo spotykają się w pociągu i decydują spędzić razem całą noc, rozmawiając i odkrywając swoje życiowe przemyślenia.

74. “Angielski pacjent”

„Angielski pacjent” to film pełen namiętności, miłości i tajemnic. Przeplata się w nim historia miłosna między angielskim pacjentem a Haną oraz dramatyczne losy bohaterów uwikłanych w wojenną rzeczywistość.

75. “Twój na zawsze”

Tyler Roth jest zbuntowanym chłopakiem, który cały czas popada w kłopoty. Pewnej nocy wdaje się w bójkę i zostaje poturbowany przez silniejszego od siebie policjanta. Wkrótce po tych wydarzeniach Tyler poznaje córkę funkcjonariusza – Ally. Początkowo chłopak zamierza ją uwieść, a następnie porzucić. Okazuje się jednak, że Tylera i dziewczynę łączy coś więcej.

Katarzyna Grochowska

Seksuolożka oraz redaktorka działu "Seks" i "Związki".

View all posts by Katarzyna Grochowska →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *