ozdoby swiateczne

Jakie są najmodniejsze ozdoby świąteczne w tym sezonie?

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas najwyższy przygotować na nie swój dom. Jak to zrobić? Pierwszym etapem są oczywiście generalne porządki. Zanim postawisz w salonie wielką choinkę, wysprzątaj podłogi okna i meble. Co dalej? Aby zaprosić ducha świąt Bożego Narodzenia, koniecznie ozdób swoje mieszkanie typowymi dekoracjami świątecznymi. Jeśli chcesz w tym roku zaskoczyć domowników i gości – postaw na oryginalne i eleganckie dekoracje do domu. Sprawdź, co w tym sezonie jest najmodniejsze.

Postaw na dekoracje świetlne

Najpiękniejszą ozdobą świąt Bożego Narodzenia jest światło. Okres świąt przypada na zimę, kiedy dzień jest bardzo krótki, a wieczory i noce długie. Nic więc dziwnego, że to właśnie światło najlepiej dekoruje wówczas dom. Ozdoby świetlne są doskonale widoczne po zmroku, a dzięki nim w domu panuje przytulna i rodzinna atmosfera.

Nic tak nie ociepla aranżacji pomieszczenia, jak żywy ogień. Co jednak zrobić, gdy nie masz w domu kominka? Postaw na świece. W tym sezonie bardzo modne są dekoracyjne świece w kształcie kuli lub cylindra. Stwórz z nich piękne kompozycje składające się ze świeczek w tym samym kolorze, ale w innym rozmiarze. Doskonale będzie prezentował się zestaw okrągłych, srebrnych kul ustawiony na lustrzanej podkładce.

Jeśli boisz się palić świece w domu ze względu na dzieci czy zwierzęta domowe – włóż je do szklanych wazonów. Do ich ochrony możesz wykorzystać także latarenki. W dużej latarence możesz pomieścić spokojnie całe zestaw świec i ustawić go bezpiecznie na komodzie lub podłodze.

Latarenki doskonale prezentują się także wypełnione girlandą lampek ledowych. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze i jednocześnie bardzo efektowne. Taką ozdobę spokojnie możesz postawić w każdym miejscu w domu.

Modne aranżacje choinek

Latarenki i świeczki to oczywiście niejedyne ozdoby, których nie może zabraknąć w Twoim domu na święta. Dekoracją główną jest oczywiście choinka, pod którą w Wigilię każdy domownik znajdzie upominek. W tym roku niech Twoja choinka będzie wyjątkowa. Na co zwracać uwagę podczas jej ubierania?

  • Wybierz spójne wizualnie dekoracje dopasowane do aranżacji pomieszczenia. Jeśli Twój salon utrzymany jest w chłodnych kolorach obejmujących odcienie szarości i niebieskiego – na swojej choince zawieś bombki w kolorze srebrnym i niebieskim.
  • Umiar i elegancja – najpiękniejsze choinki utrzymane są w dwóch góra trzech kolorach. Dzięki temu wszystkie ozdoby do siebie pasują, a drzewko prezentuje się elegancko i schludnie.
  • Postaw na ekologię – w tym sezonie bardzo modne są ekologiczne dekoracje wykonane samodzielnie z materiałów do recyklingu. Możesz wybrać także gotowe ozdoby wykonane z naturalnych materiałów takich jak szkło, drewno czy metal.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ  Hashimoto - objawy, dieta i leczenie

W tym roku zaskocz wszystkich i udekoruj swój dom najmodniejszymi w tym sezonie ozdobami. Postaw na latarenki wypełnione świecami lub ledowymi girlandami. Zachwyć wszystkich elegancką choinką lub utrzymaną w stylu ekologicznym i ozdobioną własnoręcznie przygotowanymi bombkami i łańcuchami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *