8 marca 2017, Warszawa, Centrum Olimpijskie - PKOL

PRELEGENCI

Maria Rotkiel – psycholog, trenerka i mówczyni motywacyjna, trenerka rozwoju zawodowego i osobistego, indywidualna trenerka kompetencji zawodowych i wychowawczych, terapeutka rodzinna, terapeutka par, certyfikowana terapeutka poznawczo – behawioralna, doktorantka kulturoznawstwa, specjalistka public relations. Prowadzi treningi kompetencji wychowawczych i liderskich, wykłady motywacyjne, szkolenia i warsztaty z zakresu psychologi biznesu, warsztaty i treningi zarządzania stresem i emocjami, treningi mediacji i negocjacji, oraz treningi samopoznania dla kobiet według autorskiej metody „Siedmiu odsłon kobiecości”. Występuje jako ekspert w licznych programach telewizyjnych i audycjach radiowych, prowadzi własne programy telewizyjne, pisze artykuły i poradniki psychologiczne. Propagatorka psychologii pozytywnej oraz pozytywnej motywacji. Prywatnie szczęśliwa mama Adasia z powodzeniem godząca rozwój zawodowy i samorealizację z dbaniem o rodzinę, siebie, swoje potrzeby i własne przyjemności. Jej pasją jest jazda konna oraz dogoterapia i hipoterapia.

Anna Włodarczyk- Psycholog ze specjalnością kliniczną, seksuolog kliniczny, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Certyfikowany instruktor terapii uzależnień. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Na co dzień związana zawodowo z Zespołem Szkół Ogólnokształcących oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Kluczborku. Członek zespołu specjalistów w szpitalu neurochirurgicznym VITAL- MEDIC w Kluczborku. Od trzech lat realizuje i propaguje programu profilaktyczny „ARS- jak dbać o miłość”. Od trzynastu lat pomysłodawca i realizator Kampanii profilaktycznych pt. „Stop Narkotykom- żyj z pasją” na terenie miasta i powiatu kluczborskiego angażując w działania młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stworzyła grupę Liderów Młodzieżowych wspierając ich pomysły i pasje, szkoląc i wspierając postawy prospołeczne. Pomysłodawca i współzałożyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Fabryka Zmian”. Miłośniczka zwierząt, właścicielka dwóch psów rasy flat coated retriever- przygotowywanych do dogoterapii. Od 2015 r. członek Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, przewodnik psa ratowniczego. Zapraszana jako ekspert profilaktyki przez redakcje regionalnych mediów.

Jolanta Anna Parafiniuk z zamiłowania, pasji i wykształcenia położna. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łasku o profilu pedagogicznym. Studia ukończyła na  Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na wydziale: Pielęgniarstwa i Położnictwa uzyskując tytuł magistra położnictwa. Trzy lata później uzyskała tytuł położnej specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego. Od ponad 20 lat pracuje w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Nieustannie poszerza swoją wiedzę. Praca z ciężarnymi i rodzącymi kobietami  pochłania ją całkowicie. Pragnie aby rodzące kobiety rodziły z szacunkiem i w poczuciu zaufania oraz bezpieczeństwa. Ukończyła wiele  kursów, szkoleń i od lat jest uczestnikiem i wykładowcą na konferencjach i sympozjach naukowych. Jest wykładowcą i kierownikiem kursów dokształcających i specjalistycznych, oraz opiekunem praktyk zawodowych dla położnych  na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Autorka programów kursów dokształcających i artykułów dla położnych. Prywatnie od 20 lat mężatka i mama osiemnastoletniej Aleksandry. Jej pasją jest jazda na rowerze, ogrodnictwo i treningi siłowe.

Dr n. med Krzysztof Liszcz jest psychiatrą, od lat angażuje się w działania wspierające rodziców zastępczych i adopcyjnych oraz w rozwiązywanie problemów związanych ze szkodami poalkoholowymi u dzieci. Jest ojcem czwórki adoptowanych dzieci, z czego troje ma FAS. Współzałożyciel i prezes (do 2007 roku) Fundacji na Rzecz Wspierania w Rozwoju Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu „Daj Szansę”. Od roku 2002 zaangażowany w działania wspierające rodziców zastępczych i adopcyjnych oraz w rozwiązywanie problemów związanych ze szkodami poalkoholowymi u dzieci (FASD). Założyciel Pracowni Edukacyjnej – Aksjomat. Wielokrotnie nagradzany za swoją pracę min. Nagrodą Fundacji POLCUL (2005), wspólnie z Żoną nagrodzony : Orderem „ Ecce Homo” (1998), wspólnie z żoną Katarzyną Nagrodą Hestii i Znaku im. Ks. J. Tischnera (2009), za pracę na rzecz rodzin zastępczych i adopcyjnych Złotym Krzyżem zasługi RP, stypendysta i członek Stowarzyszenia ASHOKA. W latach 2006 – 2009 przewodniczący grupy ekspertów PARPA d.s. kampanii „Ciąża bez alkoholu”, za działania w kampanii wyróżniony przez Ministra Zdrowia odznaką Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia. Członek Stowarzyszenia Uniwersyteckiego „Fides et Ratio”.

Edyta Litwiniuk -  trener personalny i dietetyk, redaktor naczelna czasopisma SHAPE. Autorka popularnego bloga o tematyce żywieniowo-sportowej www.edytalitwiniuk.pl. Absolwentka studiów doktoranckich w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Autorka Pregnicious Program Edyta Litwiniuk - programu ftiness dla kobiet w ciąży, który otrzymał wsparcie i patronat Instytutu Matki i Dziecka. Organizator obozów sportowych dla dzieci i młodzieży. Prowadzi wiele ciekawych szkoleń i warsztatów dla kobiet w ciąży i po ciąży. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch Córeczek oraz prowadząca Akademię Sportowo-Szkoleniową Extreme Academy.

Tatiana Mindewicz-Puacz doradca, trener, praktyk biznesu. Ekspert ds. komunikacji interpersonalnej i masowej, doradca w zakresie rozwoju osobistego oraz rozwoju zawodowego, doświadczony specjalista w obszarze tworzenia i wdrażania strategii komunikacyjnych (marketing, promocja, public relations, kampanie edukacyjne i społeczne). Zaangażowany trener, charyzmatyczny szkoleniowiec, doceniany przez klientów za indywidualne podejście, profesjonalizm i zaangażowanie. Szkoliła dyrektorów oraz liczną kadrę zarządzającą wysokiego i średniego szczebla. Prowadzi indywidualne sesje coachingowe dla osób zajmujących kluczowe stanowiska w korporacjach bądź prowadzących własny biznes. Manager z 20 letnim doświadczeniem, od 16 lat efektywnie zarządzająca firmą doradczą Task Force Consulting, specjalizującą się w komunikacji marketingowej, public relations, kampaniach społecznych dla biznesu, instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych. Prezes fundacji FIRST propagującej innowacyjne metody rozwiązywania problemów społecznych, posiadającej status OPP. Właścicielka firmy Personal Potential Management legitymującej się profesjonalnym wspieraniem rozwoju zawodowego i osobistego. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia dla psychoterapeutów w Instytucie Psychologii Zdrowia.Jest certyfikowanym coachem ICC (International Coaching Community), psychoterapeutą (członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej). Brała udział w wielu prestiżowych kursach i szkoleniach, takich jak „The Evolution of Psychotherapy” (The Milton H. Erickson Foundation), warsztaty „Podstawy Stylu Prowokatywnego” (Noni Höfner) czy seminarium „Myślenie Systemowe w Coachingu” (Joseph O’Connor, KefAnn). Do grona klientów, z którymi miała przyjemność współpracować, należą między innymi:Carlsberg Polska SA, Budimex SA, Ubisoft Polska, Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o, Sony Pictures Television Networks (AXN), Animex SA, HBO Polska Sp. z o.o., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, E. Leclerc Polska Sp. z o.o., Państwowa Komisja Wyborcza (PKW), Główny Inspektorat Sanitarny,Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR).

Marta Lech-Maciejewska – mama dwóch uroczych chłopców oraz autorka jednego z najpopularniejszych blogów o macierzyństwie i stylu życia w Polsce. Studiowała seksuologię, a zawodowo zajmuje się e-marketingiem. Cztery lata temu wraz z mężem założyła bloga, który obecnie odwiedzany jest przez kilkaset tysięcy czytelników miesięcznie. Jest orędowniczką nowoczesnego macierzyństwa z dystansem do siebie i świata. Rola żony i matki nie przeszkadza jej w realizowaniu siebie i swoich marzeń, o czym szeroko pisze na blogu, inspirując i zachęcając inne kobiety do działania. Szczera, bezkompromisowa, z ogromnym poczuciem humoru. Prócz pasji jaką jest blog interesuje się modą oraz podróżami.

Anna Butrym – konferansjerka, moderatorka, prezenterka telewizyjna, trenerka wystąpień publicznych, tłumaczka języka węgierskiego. Zaangażowana w akcje edukacyjne: przez kilka lat była wolontariuszką, a następnie członkinią rady nadzorczej Fundacji Platforma Równych Szans, zajmującej się wsparciem dla dzieci i młodzieży ze środowisk wykluczonych społecznie. Zwolenniczka zdrowego i świadomego trybu życia, w 2015 roku była jedną z twarzy kampanii Ministerstwa Zdrowia „Jak rzucić palenie”. Z pasją promuje także kulturę węgierską, prowadząc poświęcony temu aspektowi autorski vlog „Węgierska randka” na YouTube. Swoim dorobkiem dzieli się na stronie www.annabutrym.pl.

Małgorzata Ohme - psycholog, psychoterapeuta, przyjaciółka kobiet, matka córki i syna, dziennikarka, autorka wielu artykułów dotyczących kobiet, rodziny i dzieci. Jest właścicielem portalu dla kobiet www.Ohme.pl, pracuje w Wirtualnej Polsce, prowadzi poranny program Dzień Dobry WP.

Ania Dziedzic - przede wszystkim żona, mama dwóch dziewczynek, góralka, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, wykwalifikowana instruktorka fitnessu, tenisa, nauki pływania oraz narciarstwa, jak również trener personalnym z ukończonym kursem dietetyki. Od kilku lat propaguje aktywności fizyczną wśród mam i działa w myśl zasady: aktywna rodzina, to szczęśliwa rodzina! Korzysta z własnego doświadczenia i każdego dnia motywuję kobiety w ciąży i mamy z całej Polski do aktywności fizycznej. Dzieli się praktycznymi poradami z zakresu ćwiczeń, diety oraz trudnych spraw z okresu ciąży i po ciąży. Poza treningami indywidualnymi prowadzi zajęcia grupowe dla mam i kobiet w ciąży zarówno w warszawskim Studio BeActive, jak i w parku według autorskiego programu BE FIT MOM. Organizuje także aktywne wyjazdy dla rodzin. Pozytywne komentarze oraz wyraźne zainteresowanie tematem aktywności fizycznej tylko potwierdzają słuszność decyzji jaką podjęła a zadowolenie kobiet i coraz większa grupa aktywnych sportowo mam w Polsce są dla mnie największą nagrodą. Jej celem jest stworzenie społeczności aktywnych sportowo mam i rodzin w Polsce.

Dr n. med. Paulina Karwowska - zyskała tytuł lekarza na Akademii Medycznej w Warszawie oraz tytuł magistra Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie oraz ukończyła Podyplomowe Studia Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracowała jako lekarz w Centralnym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej w Warszawie oraz w Zakładzie Żywienia Szpitalnego w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Przed pracą Światowej Organizacji Zdrowia pracowała w Mazowieckiej Regionalnej Kasie Chorych. Od 2003 roku pełni funkcję Dyrektora Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce.

Agata Kwiatkowska - specjalistka zdrowia publicznego oraz politolog ze specjalizacją polityka społeczna. Członkini Polskiego Towarzystwa Badań nad Uzależnieniami oraz zarządu Fundacji Edukacji Społecznej. Założycielka akademickiego Forum Redukcji Szkód. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Europejskiej Akademii Dyplomatycznej. Obecnie w ramach interdyscyplinarnego programu indywidualnych studiów doktoranckich, prowadzi badania nad alternatywnymi formami leczenia uzależnienia od stymulantów. Jest współautorką wielu ogólnopolskich kampanii profilaktycznych m.in. Melanż, oczekiwania vs rzeczywistość, Projekt Test, Pokolenie Minus, Manifest 50, Pozytywni, Kończ bez Strachu czy Apel do Parlamentarzystów. 

Konferencja  współfinansowana przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.